GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Tayfun Altunkaynak
YAZARLAR
23 Ağustos 2019 Cuma

Ahmet Türk’ün yeri cezaevi değilmiydi?

 

 

Mardin Sulh Ceza Hakimliğince serbest bırakılmıştı Ahmet Türk. Cezaevinden çıkışı esnasında yöneltilen bir soruya ise “Sağlık konusunda problemlerim vardı.” Yanıtını verdi. Sağlıklı karar veremediği zaten ortada olan Türk’ün tahliyesinden aylar sonra Kılıçdaroğlu ile gizli gizli gerçekleştirdiği toplantının akabinde Mardin’den Belediye Başkanı adayı gösterilmesine ise şaşırmamak elde değildi.

Kim kime ne vaat etti? Toplantıda ne konuşuldu? Sonradan bu görüşmeyle ilişkin yapılan açıklamalar ne kadar doğruydu? Sorularının gölgesinde Ahmet Türk Mardin Belediyesi Başkanı oldu.

 

“Madem başkanlık yapacak kadar sağlıklıydı bu adam, neden hapisten dışarı çıktı?” sorusunu çok soran vardır elbette. İnanın cevabını bende sizler kadar merak ediyorum.

 

PKK/KCK davasında teröre destek verdiği gün gibi ortada olan her fırsatta Öcalan’a ve PKK’ya desteğini gizlemeyen HDP’li Türk’ün koltuğundan  kaldırıldıkları an İsviçre ve Norveç Başkonsolosları ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptıktan sonra Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu üyeleri ile de görüşmesi tavsiyeler ve icazetler ile hareket ettiklerinin delilli ispatı olmuştu. Teröre destek verdikleri gerekçesiyle görevden alınan HDP’lilerin gücü ve yetkiyi teröristlere peşkeş çekmesine hiçbir zaman göz yumulmamalı ve bu hainlerin yeri cezaevleri olmalıdır.

 

Demokrasiden ve barıştan dem vuran HDP’nin kayyum kararlarına eylem çağrısıyla cevap vermesine ne demeli peki?

Gürültü yapın, gerilim yaratın, otobüslere para vermeyin, askere-polise saldırın… Sonra da gelin barıştan, adaletten bahsedin. Ne güzel dünya be!

Ülke bütünlüğüne ve sınırlarına göz diken, planlar yapan ve türlü senaryolarla bizi alt etmeye çalışanlar geçmişte olduğu gibi hapislerde çürümeye mahkumdur.

“Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz .“ diyor Ulu önder Mustafa Kemal. Ben bu sözün üstüne söz söylemek istemiyorum.

 

 

Fox TV karışacak vaziyet alın!

 

Muhalif yayınlarıyla adından söz ettiren ve Fatih Portakal, İsmail Küçükkaya gibi usta isimleri çatısında bulunduran Fox TV’nin yayın yönetmeni Doğan Şentürk, son zamanlarda kan kaybediyor.

“Nereden çıkarıyorsun kardeşim bunu?” diye soracak olursanız sizlerin bu kan kaybının hem reytinglerde, hem de Fox çalışanlarının istifa ettikleri, ayrıldıkları gibi magazinsel konulara eğildiğiniz takdirde farkına varacağınıza garanti verebilirim. Muhalif yayınların azınlıkta olduğu günümüzde bunun ekmeğini yiyen kanalın bu hükümdarlığının sonsuza kadar sürmeyeceği aşikardı zaten.

Başka başka konular da var ama yayın ile ilgili olmadığı için yazmanın da anlamı yok.

Başarılı olduğuna şüphe olmayan bir yönetici için olumlu eleştiriler yapmanın faydalı olacağını düşünüyorum.

 

Yazarın Diğer Yazıları